Internat i wszystko co jest z nim związane

Z życia internatu

Nasz Internat stanowi integralną część Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie. Mieści się na drugim piętrze w budynku szkoły, co umożliwia dogodne poruszanie się pomiędzy internatem, a szkołą.

Internat czynny jest od godziny 19.00 w niedzielę do godziny 15.00 w piątek. Po zajęciach szkolnych tj. od godziny 13.00 do godziny 8.00 (następnego dnia) młodzież mieszkająca w internacie znajduje się pod opieką wychowawców.

Koszt pobytu w internacie to tylko 50zł miesięcznie za środki czystości, plus koszt całodziennego wyżywienia (śniadanie, obiad oraz kolacja), które jest oferowane przez stołówkę szkolną.

Internat przygotowany jest na przyjęcie 46 mieszkańców ulokowanych w 12 pokojach 3 i 4 osobowych z możliwością dostępu do Internetu. Internat ZSP jest placówką koedukacyjną, mieszkają tu zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Na piętrze znajdują się kuchnia, świetlica wyposażona w telewizor, miejsce do rekreacji i biblioteczkę, oraz łazienka dla dziewcząt i osobna dla chłopców. W budynku jest również stołówka oraz biblioteka szkolna.

Chętni mogą skorzystać z bezpłatnych korepetycji udzielanych przez wychowawców internatu z różnych przedmiotów np. matematyka, fizyka, j. polski, przedmioty zawodowe itp..

Istnieje również możliwość korzystania z dodatkowych zajęć np.:

  • zajęcia karate organizowane przez Woliński Klub Karate Kyokushin
  • zajęcia żeglarskie organizowane przez UKS (Uczniowski Klub Sportowy ) Albatros działający przy PTZN w Wolinie
  • zajęcia muzyczne i plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolinie
  • zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w ZSP (rozgrywki w piłkę nożną halową, piłkę siatkową, tenis stołowy, itp.)
  • grupa zapaśnicza Wiking Wolin

W naszym Internacie panuje domowa atmosfera, wśród wychowanków zawiązują się przyjaźnie trwające wiele lat.

Życie w internacie to nie tylko obowiązki, ale również wiele wspólnych imprez mających na celu integrację wychowanków. Co roku organizowana jest wspólna wigilia, mikołajki, Andrzejki oraz pożegnanie wychowanków kończących szkołę.