Wizyta Wolontariuszy w schroniskach dla bezdomnych zwierząt

W piątek 13 października 2017 roku uczniowie klasy IV TB naszej szkoły zawieźli karmę do dwóch schronisk dla bezdomnych zwierząt, w Sosnowicach oraz w Budnie koło Goleniowa.  W październiku przypada Światowy Dzień Zwierząt co nasunęło pomysł uczniom klasy II TZ i III TH na zorganizowanie zbiórki karmy oraz rzeczy dla tych dwóch schronisk. Idea pomocy potrzebującym w naszej szkole nigdy nie została bez odzewu.  Od początku człowiek niesie ze sobą zdolność i pragnienie pomagania innym ludziom oraz zwierzętom. Liga Ochrony Przyrody oraz Samorząd Uczniowski wspierając wolontariat, zmotywowała wszystkich uczniów do udziału w tej bardzo udanej akcji. Celem tych działań oprócz wspomagania materialnego placówek zajmujących bezdomnymi psami i kotami jest kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt i zaszczepienie jak najwięcej pozytywnych wartości.