Aktualności z życia szkoły

MIKOŁAJKI W INTERNACIE

Opowieść o Świętym Mikołaju przedstawia go jako człowieka, który okazywał innym wiele dobroci. Tradycja obdarowywania się prezentami wzięła się właśnie od niego – głównym przesłaniem miało być uszczęśliwianie innych. Nasze internackie mikołajki co roku przynoszą wiele emocji. Najlepsze na początek – każdy z nas przygotowuje prezent, który ma sprawić przyjemność drugiej osobie. To czas na wsłuchanie się w pragnienia innych. W mikołajki spotkaliśmy się wszyscy w internackiej świetlicy i wypatrywaliśmy pod choinką upominków.

W tym roku w rolę Mikołaja wcielił się Mikołaj Wolański, który oczekiwał od nas piosenek i świątecznych wierszy. Ujawniło się wiele talentów, a ci, którzy nie przygotowali żadnych artystycznych atrakcji musieli zasłużyć na prezent wykonywaniem zleconych przez Mikołaja ćwiczeń fizycznych.
Mikołajki są dla nas początkiem przygotowań świątecznych. Ich zwieńczeniem jest uroczysta Wigilia internacka, na którą – jak co roku – zapraszamy naszych byłych wychowanków . Miejsce przy stole wigilijnym będzie czekało na Was 17.12.2019 r. o godz. 18.00.