Informacje związane ze szkołą

Historia szkoły

Historia i teraźniejszość Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

Początki szkoły sięgają lat sześćdziesiątych,kiedy to zaistniała potrzeba utworzenia w naszej miejscowości placówki oświatowej, której zadaniem byłoby kształcenie wykwalifikowanych rolników.

Decyzją Powiatowej Rady Narodowej w Świnoujściu z dniem 15 sierpnia 1963 roku Inspektor Oświaty powołał Szkołę Przysposobienia Rolniczego w Wolinie, z początkową siedzibą w budynku szkoły podstawowej.
czytaj więcej…

Obchody 50-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

Są takie chwile, które pamięta się długo i wspomina niejednokrotnie. Takim wielkim, niecodziennym wydarzeniem był Jubileusz 50 – lecia istnienia Technikum i Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Adama Wodziczki w Zespole Szkół Ponadpodstawowychh w Wolinie. Obchody odbyły się 19 -20 września 2013r. Dla społeczności szkolnej i lokalnej było to niezwykłe wydarzenie. Dla wielu stanowiło sentymentalną podróż do niezapomnianych lat młodości i było okazją do odnowienia starych przyjaźni.
czytaj więcej…

Zwiastun filmu

Jubileusz 50 – lecia istnienia Technikum i Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Adama Wodziczki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie
czytaj więcej…

Ulotka informacyjna „18.09.1991 Wolin otwarcie nowej szkoły” cz. 1

Ulotka informacyjna „18.09.1991 Wolin otwarcie nowej szkoły” cz. 1