Aktualności z życia szkoły

18 września – Święto Szkoły.

Zgodnie z tradycją dnia 18 września obchodzimy  Święto Szkoły. Tego dnia też  włączamy do naszej społeczności klasy pierwsze, które w formie zabawy i śmiechu muszą zasłużyć na miano ucznia ZSP. Nikt nie kupuje kota w worku 😉

Otrzęsiny miały na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami.  Uczniowie w atmosferze dobrej zabawy, w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, swoich wychowawców i starszych kolegów, prezentowali umiejętności artystyczno-plastyczne, sprawność fizyczną i intelektualną. Z niezwykłym oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy. Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów.

W jednej z konkurencji uczniowie zaprezentowali swoje tarcze obronne, tj. plakaty charakteryzujące profile. W kolejnych musieli wykazać się wiedzą na temat środowiska szkolnego, sprytem – owijanie kolegi papierem toaletowym. Najciekawszą konkurencją okazało się miauczenie znanych melodii. W czterech kolejnych zadaniach mogliśmy podziwiać sprawność fizyczną młodszych kolegów i koleżanek.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury: pani Anny Kuryłowicz, pani Agnieszka Temkowicz i Martyna Szymańska. Jury miano zwycięzców przyznało uczniom klasy 1Tb. Nagrody wręczyła pani dyrektor Anna Jarząb.

Uroczystość Otrzęsin pozwoliła w atmosferze dobrej zabawy przypieczętować przyjęcie absolwentów szkół podstawowych w poczet społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Organizatorzy tegorocznej imprezy (klasa II Lo (wych. Aleksandra Jakubowska-Skocz), II LO (wych. Daria Hurbik i II Tb wych. Magdalena Frankowska) z gronem pedagogicznym i całą społecznością szkoły życzy nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Pragniemy, aby dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszył Wam w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!