Aktualności z życia szkoły

Akademia z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Adama Wodziczki w Wolinie. Było to widowisko artystyczno – historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Pamięcią uczciliśmy polskich patriotów – polityków i wojskowych: Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Wincetego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Hallera, Edwarda Rydza – Śmigłego, Kazimierza Sosnkowskiego, Ignacego Paderewskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się część artystyczna. Składała się ona z dwóch etapów: wprowadzenia we wspomniane wydarzenia oraz części poetycko – patriotycznej ( pieśni „Żeby Polska” i „Rota”, wiersze).

W części końcowej Pani Dyrektor mgr Anna Jarząb wygłosiła krótkie przemówienie dotyczące współczesnej postawy patriotycznej.

Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez uczniów i grono pedagogiczne.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim uczniom biorącym udział w apelu oraz tym, bez których pomocy i zaangażowania dzisiejsza akademia nie mogłaby się odbyć.

                                                                                                                      mgr Anna Wenta

 

dsc_0190 dsc_0174 dsc_0161 dsc_0156 dsc_0150 dsc_0148 dsc_0142 dsc_0012 dsc_0001