Aktualności z życia szkoły

Apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta Flagi Państwowej. W apelu uczestniczyli: dyrektor szkoły Pani Anna Jarząb, wicedyrektor Pani Małgorzata Matys, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz wszyscy uczniowie ZSP w Wolinie.

Jak co roku, apel miał charakter podkreślenia tego jakże ważnego wydarzenia historycznego, a zarazem święta państwowego. W odegranej przez uczniów klas I TB, I TH, II TOR i III TH scence na nowo przypomnieliśmy sobie ważne pojęcia takie jak: wolność, naród, ojczyzna, państwowość, konstytucja, liberum veto. Lirycznego akcentu nadały temu wydarzeniu deklamacje „majowej” poezji i finałowe wykonanie pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”.