Aktualności z życia szkoły

Dobro zawsze zwycięża – świąteczny dzień w ZSP w Wolinie.

Ostatni dzień zajęć szkolnych w 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie był dla uczniów i pracowników szkoły wspaniałą okazją do wspólnego rozpoczęcia świętowania uroczystości Bożego Narodzenia. Dzień pełen wrażeń rozpoczął się od wystawionego przez uczniów przedstawienia, opowiadającego o tajemnicy tych pełnych nadziei świąt, w formie zupełnie innej niż zakładają typowe jasełkowe scenariusze. Uczniowie z zaangażowaniem wcielający się w swoje  role potwierdzili, że dobro jest jedyną drogą do przezwyciężenia zła. Przedstawienie to spotkało się z serdecznym przyjęciem ze strony tych, którzy mieli okazję je oglądać. Następnie na scenę została zaproszona absolwentka ZSP w Wolinie – Magdalena Gajewska, która swoim pięknym wykonaniem kolęd wprowadziła słuchaczy w nastrój pełen wzruszeń, typowy dla tych grudniowych świąt. Kolejnym punktem programu był koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Każda z klas miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed resztą szkoły. Swoistą wisienką na torcie był jednak występ- niespodzianka w wykonaniu grona pedagogicznego wolińskiej szkoły. Swoim wykonaniem kolędy „Mędrcy świata” nauczyciele  osiągnęli zamierzony cel – na twarzy każdego z uczniów pojawił się uśmiech! Zakończeniem ostatniego dnia w szkole w tym roku kalendarzowym był wspólny śpiew kolędy i życzenia pani dyrektor Anny Jarząb, po których wszyscy tradycyjnie udali się wraz ze swoimi klasami na spotkanie opłatkowe.