Aktualności z życia szkoły

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Dnia 20 grudnia 2019r. uczniowie ZSP tradycyjnie wystawili Jasełka dla całej społeczności szkolnej.
Święta, to czas niezwykły…, czas magiczny…czas dobroci…. refleksji , nad tym co ważne, istotne a zarazem niedoścignione. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na… cud, na cud Boży. Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i zobaczyć to co jest proste, zwykłe, ludzkie – po prostu uda się nam zobaczyć zwykłą ludzką dobroć.

Jasełka zostawiły nam przesłanie, by wśród naszych codziennych spraw, obowiązków i czasem trudnych sytuacji umieć przygotować miejsce Jezusowi i otworzyć swe serca na Jego przyjęcie, pozbywając się przeszkód i niedoskonałości, które zależą od nas samych. Całość przedstawienia, przeplatana była kolędami  w wykonaniu uczniów.

       Jasełka, dekoracje, stroje, grę aktorską i oprawę muzyczną przygotowali  uczniowie  klas I LO po szkole podstawowej i II LO według scenariusza i pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubowskiej – Skocz i Pani Anny Podorskiej.
  Po wspólnych, pamiątkowych zdjęciach uczniowie razem z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych na Wigilie klasowe.