Aktualności z życia szkoły

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016     

Inaugurację nowego roku szkolnego w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych powiatu Kamieńskiego rozpoczęła się miłym akcentem podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych w ramach Licealiady dla naszej szkoły. Mianowicie oficjalnie ogłoszono i dokonano uroczystego wręczenia przez Pana starostę Józefa Malca trofeum za zdobycie I miejsca w minionym roku szkolnym 2015/16.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie  z ogólną sumą punktów 149 pokonał ZSP w Kamieniu Pomorskim(120,5 punktów) oraz LO w Kamieniu Pomorskim(116 punktów). Na ogólną punktację składały się sumy punktów zdobyte w poszczególnych dyscyplinach sportowych, takich jak: tenis stołowy, piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, konkurencje lekkoatletyczne, sztafetowe biegi przełajowe.

Wachlarz wymienionych dyscyplin jest tak duży, że można z całą pewnością stwierdzić, iż uczniów ZSP w Wolinie charakteryzuje duży poziom umiejętności.

Na podkreślenie tych słów należy wspomnieć o zdobyciu przez drużynę męską naszej szkoły II miejsca w województwie w piłce nożnej.

 

RYWALIZACJA LEKKOATLETYCZNA 10 PAŹDZIERNIKA 2016 R

Sukcesów nigdy za wiele otóż podczas zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego ZSP w Wolinie zawodów lekkoatletycznych które odbyły się 10 października 2016 roku na zmodernizowanym stadionie miejskim w Wolinie reprezentacja chłopców naszej szkoły uplasowała się na I miejscu z ilością 949 punktów, tym samym deklasując przeciwników, którzy uzyskali kolejno:

– LO Kamień Pomorski- 792 punkty,

– ZSP Kamień Pomorski- 693 punkty,

            W rywalizacji dziewcząt, tak dużej różnicy punktowej nie było i nasze uczennice przegrały z LO Kamień Pomorski ilością 70 punktów.

 

REWELACYJNY WYNIK REPREZENTANTÓW NASZEJ SZKOŁY NA TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W RAMACH LICEALIADY 2016/2017 r.

W dniu 18 października na hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyły się drużynowe rozgrywki w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.

            Tu również drużyna męska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie w składzie: Kominek Patryk klasa IV TB, Kobus Sebastian klasa IV TB, Kominek Filip klasa III TB była bezkonkurencyjna wygrywając ze wszystkimi rywalami z powiatu kamieńskiego zarówno w grach singlowych jak i deblowych.
dsc_1263dsc_1269