Aktualności z życia szkoły

Pokaz sprzętu i szkolenia poligonowego na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka.

W dniach 5-7 października 2016 r., uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce. Celem wycieczki było zapoznanie się za szkoleniem poligonowym przeciwlotników 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego Marynarki Wojennej oraz pokaz posiadanego sprzętu i uzbrojenia.

Uczniowie poznali warunki szkolenia i bytowania żołnierzy w warunkach poligonowych i bardzo niesprzyjającej pogodzie.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się 57 mm armaty przeciwlotnicze S-60, stanowiska kierowania ogniem oraz stacje radiolokacyjne i sprzęt łączności. Dzięki uprzejmości żołnierzy innego pododdziału przeciwlotniczego uczniowie poznali uzbrojenie przeciwlotnicze wojsk pancernych.

            Uczniowie na przeprowadzonym teście wykazali się dużą wiedzą z historii Wojska Polskiego. Zwyciężyła uczennica kl. II LO Natalia Buca.

            Naszym opiekunem, w czasie pobytu na poligonie, była Pani ppor. Paula Kalinowska. Po zakończeniu wszystkich pokazów i szkoleń oraz wręczeniu certyfikatów całą grupę pożegnał dowódca dywizjonu kmdr por. Roman Jadanowski.

dsc_0336 dsc_0331 dsc_0320 dsc_0300 dsc_0266 dsc_0246 dsc_0219 dsc_0196 dsc_0192 dsc_0131 dsc_0113 dsc_0108