Aktualności z życia szkoły

PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW TECHNIKUM HOTELARSKIEGO

W maju br. uczniowie klasy II i III Technikum, kształcącego w zawodzie: technik hotelarstwa, odbywali praktyki zawodowe w różnych hotelach, min: w Hotelu Bristol w Warszawie, Radisson Blu Hotel w Szczecinie, Hampton by Hilton w Świnoujściu, Amber Baltic w Międzyzdrojach, Vestina w Międzyzdrojach, Aurora Family & Spa w Międzyzdrojach, Ośrodku wypoczynkowym Spa Bagiński & Chabinka w Międzyzdrojach, Duet w Goleniowie. Podczas praktyk uczniowie poznawali tajniki zawodu hotelarza w różnych działach organizacyjnych hotelu: recepcji, gastronomii, służby pięter. Poznali organizację pracy w obiektach świadczących usługi hotelarskie, nabyli umiejętności związane z kompleksową obsługą gościa w hotelu z zastosowaniem wymaganych procedur, oraz umiejętności związane z utrzymaniem czystości i porządku w jednostkach mieszkalnych jak również z obsługą gości w salach konsumenckich.