Aktualności z życia szkoły

SPOTKANIE Z KS. JEREMIM KABUGĄ

W poniedziałek 2 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z gościem z dalekiej Afryki – księdzem Jeremim Kabugą, posługującym na co dzień w parafii Kipsing w Kenii. Zaproszony gość przedstawiał uczniom realia pracy i prowadzenia duszpasterstwa w parafii, której mieszkańcy na ogół prowadzą życie koczownicze. Ks. Jeremi przez komentarze do ukazywanych zdjęć z Afryki, wskazywał na różnice między codziennym życiem, edukacją, Kościołem w Polsce a ich odpowiednikami w Kipsing. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali księdzu Jeremiemu pytania (czasem trudne i kontrowersyjne) na które zaproszony gość z chęcią odpowiadał. Całe spotkanie prowadzone w języku angielskim, pozwoliło zweryfikować uczniom swoje językowe umiejętności nabywane przez wiele lat nauki.