Aktualności z życia szkoły

Światowy Dzień Walki z AIDS.

 

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Na całym świecie prawie 37 mln ludzi jest zakażonych wirusem HIV. Chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem.

 

W naszej szkole w ramach akcji informacyjnej  na temat HIV i AIDS  odbyło się szereg działań profilaktycznych. Zrealizowane zostały lekcje wychowawcze. Uczniowie klas starszych przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w klasach I. W holu szkoły zawisły plakaty i gazetka zachęcające do otwartości i tolerancji wobec chorych. Młodzież otrzymała materiały edukacyjne dotyczące problematyki HIV/AIDS (ulotki,broszurki).

 

Z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim
30 listopada 2017 r. odbył się  III Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Pozytywni”. Poprzedzony został happeningiem. Uczestnicy udekorowani czerwoną wstążką
–  międzynarodowym symbolem świadomości o HIV i AIDS wraz z pracownikami Inspekcji Sanitarnej przemaszerowali ulicami Kamienia Pomorskiego.

Naszą szkołę reprezentowały laureatki szkolnego etapu konkursu: Angelika Sadowska, Iga Zienkiewicz i Natalia Pożoga.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i znajomością problematyki HIV/AIDS. Natalia Pożoga – uczennica klasy I TH uzyskała I miejsce a Iga Zienkiewicz z klasy I LO
II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu kamieńskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody i upominki.