Aktualności z życia szkoły

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM 2021

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego. Tegoroczny Dzień Walki z Rakiem to także pretekst do dyskusji na temat polskiej onkologii, której pandemia koronawirusa postawiła nowe wyzwania na ścieżce reform i rozwoju. Dlatego warto pamiętać o tym, żeby na różnych frontach wspierać działania profilaktyczne. W naszej szkole w tym trudnym czasie zarejestrowało się 19 osób do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego DKMS. Działania uświadamiające problem raka były zawarte  w projekcie edukacyjnym „ Profilaktyka chorób nowotworowych”.  Wszystkie prace uczniów zostały ocenione przez nauczycieli biologii, geografii i informatyki. Ze względu na techniczną stronę nie jesteśmy wstanie zaprezentować wszystkich prac ani plastycznych ani literackich, dlatego przedstawiamy tylko wycinek pracy uczniów.

 Wiersz profilaktyczny

Każdy myślał, że to żart,

Kiedy weźmiesz paczkę fajek,

Ją otwierasz i po sprawie,

Twoje zdrowie , zdrowe będzie,

Jak zapalisz se fajeczkę,

Zawsze myślisz, że to fart,

Gdy raka gniew przyjdzie od tak,

Zaczniesz szukać w internecie,

Aby raka pozbyć się jak najprędzej,

Wtedy przyjdzie Ci diagnoza,

Że na raka przyszedł czas,

Chcesz mu pomóc?

Droga wola

Lecz pamiętaj kolego Drogi,

Aby zostać na tej planszy 

Odstaw fajki oraz Warke.