Aktualności z życia szkoły

„SZUKAJĄC SIEBIE” – WARSZTATY INTERPERSONALNE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII.

 

W dniach 17-19 maja grupa uczniów z klas I naszej szkoły wzięła udział w zajęciach warsztatowych organizowanych corocznie przez woliński oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w ramach zadania zleconego przez Burmistrza Wolina.

Trzydniowe warsztaty były dla nas – uczestników i prowadzących  –  niezwykłym SPOTKANIEM,  z samym sobą i innymi ludźmi – z ich poglądami, sposobem patrzenia na świat, zainteresowaniami, oczekiwaniami, obawami i potencjałem. Uczyliśmy się siebie nawzajem – grając w gry edukacyjne, dyskutując, wypracowując kompromisy, przełamując stereotypy, ćwicząc umiejętności społeczne, otrzymując informacje zwrotne. Dotykaliśmy ważnych problemów, m.in. : dyskryminacji, dylematów etycznych związanych z rozwojem cywilizacyjnym, zalet i zagrożeń kontaktów internetowych.

Zajęcia realizowano w trzech blokach tematycznych: emocje, lęki i bariery społeczne, wartości.

Odzierciedleniem emocji zrodzonych podczas ćwiczeń były interesujące prace plastyczne        i graficzne stworzone pod okiem instruktora warsztatów plastycznych Daniela Strzelczyka.

Na dodatkowych zajęciach 20 maja uczestnicy tworzyli autorskie karty do gry „Dixit”.

 

Katarzyna Strzelczyk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA