Aktualności z życia szkoły

UCZNIOWIE TECHNIKUM BUDOWLANEGO UCZESTNICZYLI

W dniach 02-07 oraz 13-22 września w ramach projektu „ Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi” odbył kurs Pilarz-Drwal. Uczniowie naszej szkoły pod okiem trenerów Pana Tomasza Jelonka i Pana Arkadiusza Tomczaka nabywali umiejętności, które potrzebne są do wykonywania zawodu pilarz-drwal. W nadleśnictwie Porażyn, a także na terenie naszej szkoły dowiedzieli się jak zbudowane są pilarki używane w leśnictwie i w jaki sposób przygotować pilarkę do pracy i utrzymać jej właściwy stan techniczny. Poznali techniki ścinki, obalania, okrzesywania drzew i usuwania złomów. Samodzielnie, lecz pod opieką trenerów ścinali i obalali drzewa. Kilkudniowe zajęcia w lesie, posługiwanie się pilarką, pobyt w otoczeniu przyrody był nie tylko nauką zawodu, ale i swoistą szkołą życia.

Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu pilarz-drwal oraz dyplomy potwierdzające udział w kursie.