Aktualności z życia szkoły

Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku grupa uczennic z 3LO i 4TH z naszej szkoły miała okazję odwiedzić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Naszym celem było poznawanie funkcjonowania Stacji oraz zgłębienie procesu poboru krwi i jej przygotowania do ratowania ludzkiego życia.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez pracowników Centrum, którzy przeprowadzili dla nas prezentację na temat znaczenia krwiodawstwa oraz sposobów, w jaki można pomagać innym poprzez oddawanie krwi. Dowiedzieliśmy się również, jakie są kryteria, jakie musi spełniać potencjalny dawca krwi.

Następnie mieliśmy okazję zwiedzić całe Centrum, poznając wszystkie etapy procesu krwiodawstwa – od rejestracji i wywiadu krwiodawcy, przez samo oddanie krwi, aż po jej przechowywanie i przetwarzanie. Możliwość zapoznania się z pracą Centrum była niezwykle edukacyjna i inspirująca.

Po zwiedzaniu mieliśmy również okazję porozmawiać z dawcami krwi, którzy opowiedzieli nam o swoich motywacjach do oddawania krwi i o uczuciu spełnienia, jakie dają im tego typu akcje. Ich historie były naprawdę poruszające i nauczyły nas, jak ważne jest, by angażować się w takie działania na rzecz innych.

Cały pobyt w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie był dla nas nie tylko lekcją wiedzy, ale również przypomnieniem o solidarności i wsparciu dla potrzebujących. Jesteśmy wdzięczne za tę wartościową lekcję i będziemy starali się promować ideę krwiodawstwa w naszym środowisku.

Podsumowując, wizyta w RCKiK była dla nas niezwykle pouczająca i inspirująca. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę będziemy mogły przekazywać dalej i zachęcać innych do oddawania krwi. Dziękujemy pracownikom Centrum za ciekawe zajęcia i zaangażowanie w edukację społeczną.