Aktualności z życia szkoły

Wycieczka do Archiwum Państwowego w Szczecinie

W dniu 23 marca br., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji archiwalnej organizowanej przez Archiwum Państwowe w Szczecinie. Temat lekcji brzmiał- Pomorze w okresie drugiej wojny światowej.  Podczas zajęć zostały omówione  takie wątki  z historii Pomorza Zachodniego jak :

  • przemysł militarny regionu,
  • polityka wobec Żydów,
  • pracownicy przymusowi i system obozowy,
  • naloty alianckie na Szczecin,
  • walki o Pomorze Zachodnie w 1945 roku.

Podczas wizyty w  instytucji uczniowie poznali nie tylko dzieje Pomorza , ale także zajrzeli  w ciekawe zakamarki ponad stuletniego gmachu archiwum, odwiedzili pracownię konserwacji, magazyny archiwalne, zabytkową bibliotekę oraz przyjrzeli się starodrukom.

Opiekun : Kamila Oźmińska