Aktualności z życia szkoły

Wycieczka na Pomorski Uniwersytet Medyczny

W dniu 20 marca 2024r  odwiedziliśmy Muzeum Historii Medycyny przy Zakładzie Historii Medycyny i Etyki Lekarskie oraz zwiedziliśmy budynek PUM-u  w Szczecinie. Po uczelni oprowadziła nas oraz opowiedziała o muzeum kierownik ZHMiEL dr hab. n. med. Aleksandra Kładna. Eksponaty mogliśmy nie tylko obejrzeć ale również dotknąć i sprawdzić ich działanie. Zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną oraz zasadami naboru na poszczególne kierunki. Muzeum Historii Medycyny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powstało w lutym 1960 roku, a więc w czasach, gdy uczelnia nosiła jeszcze nazwę Pomorskiej Akademii Medycznej im. gen. Karola Świerczewskiego, a historia medycyny, usunięta z programów nauczania polskich uczelni medycznych w najciemniejszym okresie stalinizmu. W zbiorach Muzeum, poza wspomnianą kolekcją ftyzjatryczną, na uwagę zasługują eksponaty dokumentujące historię hematologii, okulistyki, chirurgii, medycyny wojskowej, stomatologii oraz diagnostyki laboratoryjnej.