Aktualności z życia szkoły

Zajęcia profilaktyczne – HANDEL LUDŹMI.

Dnia 10 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcie profilaktyczne dotyczące handlu ludźmi, przeprowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Prowadzący ukazywał zagrożenia, które czyhają na młodych ludzi, zwłaszcza w zbliżającym się okresie wakacyjnym, kiedy to nawiązuje się nowe znajomości, szuka dorywczej pracy. Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania filmu, w którym młoda kobieta opowiadała o tym jak sama stała się ofiarą, zostając porwana do niewolniczej pracy w Wielkiej Brytanii. Bohaterka tego filmu na własnym przykładzie ukazała, że to, co finalnie mogło zakończyć się tragicznie swoje początki miało bardzo niewinne, rozpoczęte od nawiązania relacji z przypadkowym mężczyzną, który na pozór wydawał się być człowiekiem godnym zaufania. Następnie funkcjonariusz policji przedstawił prezentację multimedialną pokazującą różne formy handlu ludźmi, wyszczególniając handel w celu świadczeń usług seksualnych, pracy niewolniczej, czy też w celu handlu ludzkimi organami. Na zakończenie spotkania prowadzący dał uczniom wskazówki jak zapobiegać temu problemowi we własnym życiu, pokazując, że wbrew pozorom nie jest to odległa rzeczywistość.