Aktualności z życia szkoły

Zaloguj się na Świeta…

Od wielu lat w naszej szkole odbywa się przedświąteczna akcja „Mały podarek – dużo radości”. Jej celem jest przygotowanie paczek dla dzieci z najuboższych domów oraz potrzebujących  wsparcia seniorów. Współpracując z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolinie przygotowaliśmy 12 paczek dla seniorów oraz 12 paczek dla dzieci.  Wolontariusze przy wsparciu całej społeczności szkolnej przygotowali podarunki z produktami żywnościowymi dla osób starszych, każda mniej więcej o wartości 150 zł. Darowizny rzeczowe wzbogaciły paczki dla najmłodszych. Oprócz przytulanek, puzzli, zabawek, gier i książeczek,  prezenty  składały się także  z zakupionych za zebrane wcześniej środki słodyczy. W tym roku dzięki wsparciu Fundacji 54 udało nam się zakupić dwie hulajnogi oraz dwa rowery, które powędrowały do rodzin znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej. Aby zorganizować tak wielką akcje Samorząd Uczniowski sprzedawał ozdoby świąteczne wykonane podczas warsztatów rękodzieła oraz pozyskał fundusze ze sprzedaży ciast na Mikołajkowym kiermaszu. Dzięki hojności tak wielu osób Mikołaj będzie zapracowany.