Aktualności z życia szkoły

BOŻONARODZENIOWY DZIEŃ ŚWIĄTECZNY

Przez cały grudzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Adama Wodziczki w Wolinie wyczuwało się świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia.

Dzień 22. grudnia miał swój podniosły wyjątkowy i niespotykany w ciągu roku szkolnego uroczysty nastrój.  Od samego rana trwały wigilie klasowe, w których uczniowie z wychowawcami obdarowywali się prezentami i połamali się opłatkiem oraz spożyli potrawy wigilijne, przygotowane przez rodziców. Następnie w sali gimnastycznej, specjalnie ubranej w świąteczną dekorację odbyły się tradycyjne polskie jasełka przygotowane przez uczniów klas: 2 TZ i 1 LO pod fachowym okiem nauczycieli: Darii Hurbik, Moniki Kruszyny i ks. prefekta Macieja Babickiego. Uczniowie profesjonalnie odegrali nie tylko postacie i wydarzenia Betlejemskiej Nocy, ale również z wielką starannością wykonali polskie kolędy przeplatając je także współczesnymi aranżacjami muzyki świątecznej. Na zakończenie życzenia świąteczne całej rodzinie szkolnej złożyła Pani Dyrektor Anna Jarząb i katecheta, ks. Maciej Babicki. Młodzież chętnie włączyła się w przeżycie tego czasu, który wprowadzał wszystkich w niepowtarzalną świąteczną atmosferę.  Ostatni dzień nauki w 2015 roku zakończył się wigilijnym spotkaniem opłatkowym Grona Pedagogicznego i zaproszonych gości w szkolnej stołówce.

img_1753 img_1760 img_1765 img_1776 img_1777 img_1790 img_1805