Aktualności z życia szkoły

CZY LECI Z NAMI PILOT? – KURS STEWARDESSY I STEWARDA LINII LOTNICZYCH

19 listopada br.Lena Drzewińska uczennica klasy II Technikum (technik hotelarstwa) uczestniczyła w Kursie Stewardesy i Stewarda linii lotniczych organizowanego przez Kadry Turystyki pod patronatem Polskiej Izby Turystyki. Kurs odbywał się w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu, którego koordynatorem była pani Sylwia Krużyńska – nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarskich. Kurs poprowadził pan Radosław Szafranowicz-Małozięć – prezes Kadr Turystyki, absolwent psychologii i dziennikarstwa, trener Światowej i Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, autor podręczników oraz wykładowca akademicki. Podczas kursu uczestnicy zdobyli podstawową wiedzę na temat zawodu stewardesy/stewarda linii lotniczych. Poznali przewoźników lotniczych w Polsce i na świecie, zasady rekrutacji personelu pokładowego, odbyli szkolenie personelu w zakresie procedur ogólnych i awaryjnych, przygotowania do lotu, boardingu i przygotowania do startu oraz do lądowania, poznali również standardy obsługi pasażerów.

Kurs zakończył się pomyślnie zdanym egzaminem wewnętrznym, po którym uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu organizowanego pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.  

Agnieszka Temkowicz