Aktualności z życia szkoły

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września br. na szkolnej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Dyrektor szkoły – Pani Anna Jarząb – oraz Starosta Powiatu Kamieńskiego – Pan Józef Malec  – powitali wszystkich przybyłych oraz życzyli zdrowia i sukcesów w nowym roku szkolnym.

W trakcie inauguracji roku szkolnego prowadzący – Wiktoria Jagodzińska i Szymon Kruczek – przypomnieli ważną rocznicę: – Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. O świcie wojska niemieckie zaatakowały państwo polskie. Tego dnia dźwięk pierwszego szkolnego dzwonka zagłuszyły syreny alarmowe, klasy nie doczekały się uczniów, a na miasta i wsie, na szkoły i obiekty kultury spadły bomby…

Droga młodzieży, życzymy Wam sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, zacieśniania koleżeńskich relacji, a może i przyjaźni.


Rodzicom życzymy, aby towarzyszyli swoim dzieciom, wspomagali je w każdej sferze i pamiętali, że nauczyciel nie jest wrogiem, ale osobą, która nie tylko naucza, ona też widzi dzieci w sytuacjach rówieśniczych.


Wszystkim nauczycielom życzymy przede wszystkim spokoju i wytrwałości oraz siły psychicznej.
Oby nie opuściło Was poczucie sensu!

Niech dni spędzone w szkolnych murach przyniosą wiele radosnych chwil!

Apel przygotowały klasy: IV Lo i IV TH/TB pod opieką Pani Aleksandry Jakubowskiej – Skocz i Pani Kamili Oźmińskiej.