Aktualności z życia szkoły

Informacje dotyczące sukcesów sportowych uczniów ZSP w Wolinie w semestrze I roku szkolnego 2015/16

We wrześniu 2015 roku uczniowie ZSP w Wolinie wzięli udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Międzyzdrojach w ramach Licealiady.

drużyna męska po wymagających olbrzymiego wysiłku konkurencjach lekkoatletycznych, w klasyfikacji generalnej uplasowała się na pierwszym miejscu. Następną imprezą w której wzięli udział uczniowie ZSP, to rywalizacja sportowa w Drużynowych Biegach Przełajowych zorganizowanych w Dziwnowie.Szkołę reprezentowało 12 chłopców, którzy zajęli IImiejsce. Kolejną imprezą powiatową były Mistrzostwa w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców w Kamieniu Pomorskim. Tam po trudnej przeprawie chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta uzyskały drugą lokatę. W miesiącu grudniu nasi uczniowie powalczyli o najlepsze miejsce na podium w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Halowej. Tu byliśmy bezkonkurencyjni, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców [dwa pierwsze miejsca]. Kolejne zawody jakie zostały zorganizowane dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kamieńskiego, to Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Zawodnicy rywalizowali w grach singlowych i deblowych, co dało ostateczne rezultaty: chłopcy-I miejsce, dziewczęta-II miejsce. Ponadto oprócz wspomnianej rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie, nauczyciele wychowania fizycznego organizują dla młodzieży ZSP w Wolinie liczne ciekawe formy o charakterze sportowo-rekreacyjnym [Marsz Pieszy na trasie Międzyzdroje-Warnowo-Dargobądz-Płocin-Wolin, Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej, a także odbywający się co rok Szkolny Dzień Sportu].

Magdalena Frankowska
nauczyciel wych.fiz.