Aktualności z życia szkoły

KTO NIE SŁYSZAŁ O HALLOWEEN?

Dzisiaj (27.10.2022) nasza szkoła wyglądała strasznie, po korytarzach przemierzały czarownice, wiedźmy, duchy i inne upiory.

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących.

W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz klas pierwszej LO i pierwszej TH obchodzono Halloween. W tym dniu nawiedziły nas stwory i upiory rodem z najstraszniejszych horrorów. Nie zabrakło również uroczych wróżek czy innych wymyślnych kostiumów.

Klasy pierwsze umiliły nam ten dzień serwując przepyszne wypieki. Stoły aż uginały się od babeczek, ciast i ciasteczek. Dochód ze sprzedaży tych smakołyków zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Sosnowicach.

Było strasznie i wesoło, a wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie znała granic. Zresztą, sami się przekonajcie. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie.

Samorząd Uczniowski