Aktualności z życia szkoły

PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW TECHNIKUM HOTELARSKIEGO

W bieżącym roku szkolnym 12 uczniów klasy III Technikum (technik hotelarstwa) odbyli 4-tygodniowe praktyki zawodowe , podczas których nabywali nie tylko praktyczne umiejętności, lecz również mogli wykorzystać zdobytą w szkole wiedzę w rzeczywistych warunkach pracy. Praktyki odbywały się w różnych obiektach hotelarskich min. Hotelu VIenna House Amber Baltic w Międzyzdrojach, Aurora Family & SPA  w Międzyzdrojach, Hotelu pod Muzami w Kamieniu Pomorskim, Hotelu Wolin w Międzyzdrojach, Rezydencji Bielik w Międzyzdrojach, Villa Bravo w Międzyzdrojach. Podczas praktyk zawodowych uczniowie poznali od strony praktycznej, jak wyglądają organizacja pracy poszczególnych pionów organizacyjnych hotelu, poznali obowiązujące standardy obsługi gości hotelowych. Była to tez okazja do wykazania się umiejętnościami, kulturą osobistą, dyscypliną i pracowitością co wpłynęło na bardzo wysokie noty, jakie otrzymali uczniowie od pracodawców za praktykę zawodową.

Agnieszka Temkowicz