Aktualności z życia szkoły

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ JĘZYKU NIEMIECKIM

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji. Jedną z nich jest przesyłanie życzeń świątecznych, w związku z tym 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim” organizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Tematem konkursu była kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wykonana w języku niemieckim wraz
z elementami/akcentami profilu, w którym uczy się uczestnik. Celem konkursu jest: propagowanie kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej, pogłębienie wiedzy młodzieży na temat tradycji bożonarodzeniowej w krajach niemieckojęzycznych, rozwój słownictwa z zakresu profilu klasy uczestnika, wzbudzanie zainteresowania językiem obcym, doskonalenie umiejętności językowych uczniów w zakresie drugiego języka obcego. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością wykonując własnoręcznie kartki świąteczne dowolną techniką, w której umieścili życzenia w języku niemieckim oraz elementy językowe związane z kierunkiem kształcenia. Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace uczniów zostały wysłane pocztą do organizatora konkursu, rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2024r.

Dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie!

Agnieszka Temkowicz