Aktualności z życia szkoły

AKCJA PACZKA NA GWIAZDKĘ

Jest taki magiczny czas, tylko raz w roku, kiedy świąteczny klimat i radość świętowania udziela się chyba każdemu – to Święta Bożego Narodzenia, które lubimy za zapach choinki w domu, za zapach mandarynek, za wyjątkowe smaki wigilijnych potraw, a dzieci uwielbiają Święta Bożego Narodzenia za prezenty od Świętego Mikołaja. Wręczanie świątecznych prezentów to moment, na który najbardziej czekają dzieci. W tym roku z okazji zbliżających się świąt uczniowie klas II TH, I LO i II LO wraz z wychowawczyniami postanowili sprawić komuś radość i włączyli się wspólnie w akcję „Paczka na Gwiazdkę”, która organizowana jest dla dzieci z oddziałów onkologicznych.  W ramach akcji spełniane są gwiazdkowe marzenia dzieci zawarte w listach z 15 oddziałów onkologicznych w Polsce. Nasi uczniowie spełnili gwiazdkowe marzenie 6-letniego Gabrysia leczącego się onkologicznie przygotowując dla chłopca paczkę z wymarzonym prezentem – fotelem gamingowym. Kwota zebrana wśród zaangażowanych w akcję uczniów została przeznaczona głównie na zakup upragnionego prezentu oraz misia i klocków Lego. Miłym akcentem było również wykonanie przez każdą z klas kartki świątecznej z życzeniami dla Gabrysia. Wspólna akcja jest wyrazem ogromnej empatii i życzliwości uczniów naszej szkoły, którzy nie są obojętni na los innych, a przede wszystkim potrzebujących dzieci. Dla uczniów klas I LO i II TH było to również działanie w ramach grudniowej misji w ogólnopolskim projekcie „Emp@tyczna klasa”.

Agnieszka Temkowicz
Aleksandra Jakubowska-Skocz
Katarzyna Strzelczyk