Aktualności z życia szkoły

Odwiedziny w Szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji.

W dniu 1 grudnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami paniami Elżbietą Chocian, Anną Kuryłowicz i Anną Podorską odwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji jest wypełnione po brzegi samochodami, w których kochali się Polacy. Młodzież obejrzała  wystawę : Polska motoryzacja – pojazdy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej,  Szczecińska motoryzacja w latach 1919-1944 oraz  zbiór przedwojennych, polskich jednośladów – od najpopularniejszych sokołów, po unikalne tornado z silnikiem Sachsa. Zapoznała się z samochodami służb mundurowych z lat 1963-1987 oraz okazami komunikacji miejskiej autobusami i tramwajami, z których jeden prezentowany tramwaj jeździł z numerem 133 – od 1926 do 1971 r.