Aktualności z życia szkoły

Światowy Dzień Walki z AIDS.

Każdego roku 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Dzień ten ma na celu uświadomienie społeczeństwa na temat choroby, rozwianie popularnych mitów oraz solidaryzowanie się z osobami chorymi.

Dzień Walki z AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, która co roku przygotowuje nowy temat przewodni kampanii. Tegoroczne hasło to: „End inequalities. End AIDS”, czyli: „Kres nierównościom. Kres AIDS”. Za tymi słowami kryje się idea, że każdy człowiek, niezależnie od statusu, sytuacji ekonomicznej, orientacji czy pochodzenia, powinien mieć nieskrępowany dostęp do profesjonalnej opieki medycznej związanej
z HIV/AIDS.

Odpowiednio wczesne wykrycie choroby oznacza normalne funkcjonowanie i wysoką jakość życia. Z odpowiednim leczeniem osoby chore na HIV dożywają podobnego wieku, co zdrowe osoby. Leczenie HIV/AIDS jest w Polsce refundowane.

W naszej szkole w ramach akcji informacyjnej na temat HIV/AIDS młodzież na zajęciach przygotowała plakaty zachęcające do otwartości i tolerancji wobec chorych, które zawisły
w holu szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi – broszurami dotyczącymi problematyki HIV/AIDS.

30 listopada 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS, w którym wzięło udział 30 uczestników.

I miejsce – Dorota Kruszyna  – kl. I LO

II miejsce- Roksana Hładun  – kl. III  TH

III miejsce- Nikola Podlasińska- kl. III TH, Wiktor Szewczyk- kl. III TB.

Wioletta Mackiewicz