Aktualności z życia szkoły

„Otrząśnij się, czyli kotowanie klas pierwszych”

Dnia 18.09.2019r. zgodnie z wieloletnią tradycją odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona Naszej Szkoły oraz ich wzajemne poznanie się. Jak przystało na wagę tego święta udział wzięli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami,  cała brać uczniowska oraz grono pedagogiczne.

W skład jury weszły Panie: Anna Jarząb- dyrektor Naszej Szkoły, Anna Kuryłowicz- wychowawczyni klasy II TZ, Anna Banak- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Iga Zienkiewicz- uczennica klasy III LO oraz Irena Stolarek- uczennica klasy IV TZ. Całą imprezę poprowadziły uczennice z klasy II LO Sara Maślak i Amelia Siuda.

Tak jak co roku, klasy pierwsze miały przedstawić siebie jako zespoły klasowe poprzez przygotowane dla nich wcześniej konkurencje. Pierwszym zadaniem było przedstawienie sztandaru klasy. Wszystkie klasy przygotowały się fantastycznie do tej konkurencji, nawet jury ciężko było wybrać ten najpiękniejszy sztandar. Ponadto Samorząd klasy II LO oraz II TZ zorganizował kilka pełnych humoru zabaw dla naszych pierwszaków. Zarówno wszyscy uczniowie jak i wychowawcy aktywnie uczestniczyli w imprezie. Wychowawca brał udział w konkurencji pt. “Pękający balonik”, co było niezwykle emocjonujące dla wszystkich. W jednej z zabaw para uczniów miała narysować swojego wychowawcę z zawiązanymi oczami. Po minach uczniów wyraźnie widać było, że byli zadowoleni. Uczniowie odpowiadali także na pytania o szkole. Nie mogło zabraknąć konkurencji „sportowej” nazwanej ‘’W zdrowym ciele- zdrowy duch”.


Nieważne jednak było zwycięstwo; liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując można stwierdzić, iż pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą. Stanowczo można powiedzieć, że to już prawdziwi uczniowie Naszej Szkoły.

Wyniki konkurencji;

– I miejsce klasa pierwsza TZ po gimnazjum

– II miejsce klasa pierwsza TZ po szkole podstawowej

– III miejsce klasa pierwsza TB po szkole podstawowej

– IV miejsce klasa pierwsza LO po szkole podstawowej

– V miejsce klasa pierwsza LO po gimnazjum

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim pierwszakom!!!

Klasa II LO i II TZ