Aktualności z życia szkoły

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

28 września 2018 r. po uroczystości otwarcia boiska szkolnego, rozpoczęły się kolejne w historii naszej szkoły Otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez uczniów klasy II Technikum. Celem imprezy było przyjęcie „pierwszaków”, którzy pierwszego września tego roku rozpoczęli naukę w naszej szkole, do społeczności szkolnej. „Pierwszaki – kociaki” musiały stawić czoła wielu zadaniom. Ich spryt, wiedzę i umiejętności oceniało Jury, w składzie: pani Dyrektor Anna Jarząb, Justyna Partyka (przewodnicząca SU), oraz przedstawiciele klasy II Technikum Natalia Pożoga i Jakub Soliński.

Podczas wspólnej zabawy uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach, były to między innymi: skoki w workach, wyścig na „3 nogi”, „próba ciemności”, przeciąganie liny, wyścigi kwadryg, „wyścig szczurów”. „Kociaki” miały okazję zaprezentować swój talent plastyczny – rysując karykaturę swojego wychowawcy z zasłoniętymi oczami jak również swą zręczność w konkurencji „zabawy z włóczką” oraz swą wiedzę w „próbie mądrości” – odpowiadając na pytania z dziedziny fizyki, gramatyki, literatury i chemii.

We wszystkich zmaganiach uczniowie wykazali się humorem, wiedzą i odwagą. Rywalizację wygrała klasa I LO. Na koniec uroczystości otrzęsin, „pierwszaki” złożyły „kocią przysięgę”, stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Nie zabrakło również prezentacji umiejętności wokalnych naszych pierwszaków. Uczniowie mieli za zadanie zaśpiewać wspólnie hymn szkoły. Obydwie klasy wypadły świetnie w każdej konkurencji. Otrzęsiny przebiegały w bardzo pozytywnej atmosferze. Nie zabrakło humoru, śpiewu oraz świetnej zabawy. Jaka była zabawa? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.