Aktualności z życia szkoły

Podsumowanie tegorocznej #KOMÓRKOMANI .

Społeczność uczniowska naszej szkoły   pod patronatem Fundacji DKMS zorganizowała 5 marca 2019 roku akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. W tej edycji udało się wolontariuszom zarejestrować ponad 50 potencjalnych dawców. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych, dlatego każda zarejestrowana osoba jest bardzo cenna.
Szanse na znalezienie „bliźniaka genetycznego” są bardzo niskie, dlatego wszystkim  chętnym do oddania niewielkiej cząstki siebie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim, którzy udostępniali informację oraz wspomogli w dostępny dla siebie  sposób  akcję. Chcielibyśmy  przypomnieć, że każdy kto jeszcze chciałby zostać potencjalnym dawcą może się zarejestrować na stronie internetowej : https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca , to szansa na uratowanie czyjegoś życia.

E.Chocian, A.Podorska