Aktualności z życia szkoły

„POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ PRAWDY”

23 października uczniowie klas II i III Technikum uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, która miała miejsce w Multikinie Szczecin. W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji, którą poprowadził charyzmatyczny duet dziennikarski, Jacek Podemski i Piotr Maszkowski – „Poszukiwacze zaginionej prawdy”. Jakie było 100 lat niepodległości naszej ojczyzny? Jak wyglądało? Jak brzmiało? Czy był to piękny wiek? To niektóre z wielu pytań, na które uczniowie uzyskali odpowiedź. Prowadzący przybliżyli uczniom kamienie milowe w historii niepodległości Polski, największe osiągnięcia rodaków, ikoniczne postaci, kultowe melodie, fascynujące miejsca oraz niezwykłe maszyny. Dzięki tej lekcji uczniowie mogli zyskać zupełnie świeże spojrzenie na minione stulecie i docenić wagę zbliżającej się rocznicy. Po prelekcji odbyła się projekcja filmu opowiadającego o doniosłych dla losów Polski wydarzeniach – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

                                                                                                                                                               A.Temkowicz  E. Chocian