Aktualności z życia szkoły

MAMY NOWY SAMORZĄD INTERNATU!

Samorząd wychowanków jest organem reprezentującym sprawy wszystkich uczniów zamieszkujących w internacie. Kadencja dobiega końca w październiku każdego roku. Ustępujący Samorząd w składzie: Alicja Winiarczyk, Julia Kuczyńska, Natalia Darol, Jakub Szczygieł,  w roku ubiegłym zajmował się wieloma sprawami, m.in. współpracował z Zespołem Wychowawczym Internatu w sprawach wychowawczych i organizacyjnych, przygotował pożegnanie wychowanków z klas programowo najwyższych, „Rozgrywki po zmroku”, – wieczór gier planszowych i karcianych,  listopadowy maraton filmowy, konkurs na najoryginalniejszy wystrój świąteczny. Pomagał przy realizowaniu kalendarza imprez, podejmował działania ukierunkowane na wprowadzenie zmian np. w codziennych jadłospisach. Zainicjował turnieje sportowe i czuwał nad ich przebiegiem. Integrował się podczas zebrań i wyjazdu do kina. Opiekę nad Samorządem sprawowała Katarzyna Strzelczyk.

Do tegorocznych wyborów zgłoszono kandydatów : Julię Kuczyńską, Nikolę Hajducką, Martina Dziedzica, Bartłomieja Wacha, Kacpra Mietluka, Huberta Ciechackiego, Michała Hajduckiego, Jakuba Skoczyńskiego. W połowie października odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała  komisja w  składzie : Maria Lewandowska, Robert Żywulski, Igor Kurka. Wychowankowie w głosowaniu tajnym wybrali Samorząd Internatu na rok szkolny 2018/2019 w składzie: Julia Kuczyńska, Bartłomiej Wach, Martin Dziedzic, Hubert Ciechacki. Opiekunami zostały Panie: Kamila Oźmińska i Anna Kuryłowicz.

Nowemu Samorządowi życzymy dobrej energii i samych udanych przedsięwzięć.