Aktualności z życia szkoły

Przedstawienie pt. STOPKLATKA.

W dniu 17 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność stać się publicznością podczas przedstawienia pt. STOPKLATKA zorganizowanego przez Teatr MY. Spektakl odbył się w podziemiach wolińskiego dworku, co było dodatkowym atutem w odbiorze sztuki. Przedsięwzięcie teatralne nie było, bowiem, tradycyjnym spektaklem z aktorami grającymi na scenie. Było to coś w rodzaju słuchowiska, ale słuchowiska, w którym pomimo obranej formy, „widz”, a raczej słuchacz (wszyscy uczniowie mieli zasłonięte oczy) pośrednio uczestniczył w spektaklu poprzez zmysły słuchu, węchu i dotyku.

Sztuka dedykowana jest przede wszystkim ludziom młodym ze względu na temat, jaki porusza, czyli do czego może doprowadzić bezmyślność i igranie z losem po zażyciu narkotyków, dopalaczy i alkoholu.

Uczniowie, po zakończeniu spektaklu, nagrodzili twórców gromkimi brawami. Byli wyraźnie poruszeni opowiedzianą w nim historią i losem głównych bohaterów.

Anna Wenta