Aktualności z życia szkoły

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY CUKIERNICZE ZDOBIENIA PIERNIKÓW

4 grudnia br. uczniowie klasy II Technikum hotelarskiego uczestniczyli w warsztatach cukierniczych z dekorowania pierników, które poprowadziła pani Agnieszka Kobielska – Anielskie torty-ciasta, desery, pierniki, zajmująca się od 5 lat cukiernictwem artystycznym, która za pomocą lukru wykonuje koronkowe detale i tworzy pierniki na różne okazje. Podczas warsztatów uczniowie poznali tajniki sprawnego i precyzyjnego zdobienia pierników wykonując samodzielnie dekoracje. Uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę i umiejętności w zakresie technik dekorowania lukrem, lecz również poznali przepis na najlepsze ciasto piernikowe, dowiedzieli się jak przygotować idealny lukier optymalnej gęstości i jak zdobić nim pierniki oraz jak efektownie pakować przygotowane ciasteczka.

Warsztaty przebiegały w przyjemnej atmosferze, wykonane przez uczniów pierniki będą fantastycznym prezentem na nadchodzące święta. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali od prowadzącej certyfikaty uczestnictwa  w warsztatach z dekorowania pierników.

                                               Agnieszka Temkowicz