Aktualności z życia szkoły

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY DO POCZDAMU

7 grudnia br odbyła się wycieczka do Poczdamu, podczas której uczniowie klas I LO, II TH, III TB wraz z opiekunami zwiedzali najbardziej atrakcyjne miejsca stolicy Brandenburgii oraz uczestniczyli w tradycyjnym jarmarku adwentowym. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Sanssouci, następnie udaliśmy się na spacer po Parku Sanssouci, zwiedziliśmy również ogród tarasowy i grób Fryderyka Wielkiego. Po wizycie w kompleksie parkowo-pałacowym odbył się przejazd przez miasto gdzie zwiedziliśmy również zabytkową kolonię rosyjską Aleksandrowkę, bramy starego miasta w tym Bramę Brandenburską przy Placu Luizy oraz dzielnicę holenderską. Ostatnim punktem wycieczki był świąteczny jarmark, gdzie mogliśmy poczuć niezwykłą, świąteczną atmosferę, podziwiać stragany z artykułami rękodzieła, ozdobami choinkowymi, upominkami i specjałami kulinarnymi. Przepiękna sceneria, unoszące się w powietrzu zapachy cynamonu, grzanego wina, słodkich ciasteczek, pieczonych kiełbasek wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Wyjazd do Poczdamu był dla uczniów nie tylko okazją do obejrzenia wielu ciekawych miejsc stolicy Brandenburgii, lecz również do bliższego poznania tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultury naszych sąsiadów.

 
                                                            Agnieszka Temkowicz