Aktualności z życia szkoły

Światowy Dzień Walki z AIDS.

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Na całym świecie ponad 37 mln ludzi jest zakażonych wirusem HIV. Od wdrożenia badań w 1985 r. do 30 czerwca 2018 r. stwierdzono w Polsce 23.233 zakażenia HIV, odnotowano 3.619 zachorowań na AIDS, a 1.398 chorych zmarło. Chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem.

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Testowania ruszyła kampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać”, która pokazuje, że rozmowa na temat HIV i testowania jest naturalnym sposobem dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz elementem edukacji zdrowotnej.

W naszej szkole w ramach akcji informacyjnej  na temat HIV i AIDS  zrealizowane zostały godziny wychowawcze oraz lekcje przyrody. Uczniowie dekorowali społeczność szkolną czerwoną wstążką – międzynarodowym symbolem świadomości o HIV i AIDS. W holu szkoły zawisły plakaty i gazetka zachęcające do otwartości i tolerancji wobec chorych. Młodzież mogła zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi problematyki HIV/AIDS (ulotki,broszurki).

Z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim 29 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim IV  Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Pozytywni”.  Naszą szkołę reprezentowały laureatki szkolnego etapu konkursu: Natalia Pożoga, Alicja Manke i Sara Maślak. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i znajomością problematyki HIV/AIDS.  Otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody i upominki.