Aktualności z życia szkoły

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. 22 kwietnia wraz z milionami ludzi na świecie będziemy o nim pamiętać. To dobra okazja, żeby  wprowadzić  zachowania ekologiczne i zastanowić się nad problemami współczesnego świata.


Warto pamiętać że dbanie o naszą planetę zaczyna się od nas samych wystarczy zakręcić kran, zgasić światło czy drukować dwustronnie. Te i kilka innych drobnych  zachowań  w codziennym życiu na globalną skalę zmieniają świat. W naszej szkole odbyła się akcja informacyjna na ten temat oraz uczniowie w sposób kreatywny  upamiętnili ten dzień.

                                                                                              Elżbieta Chocian i Anna Podorska