Aktualności z życia szkoły

UCZNIOWIE TECHNIKUM HOTELARSKIEGO UCZESTNICZĄ W KURSIE ZAWODOWYM – CARVING.

W dniach 10-11.04.2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji kursu Carvingu z ramienia projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”

10.04 – Kurs Carvingu – poziom podstawowy.

11.04. – Kurs Carvingu poziom średniozaawansowany

12.04. – Kurs Carvingu techniki graficzne

Pod okiem najbardziej utytułowanego instruktora Cavingu pana Pawła Sztenderskiego – Mistrza Świata, Vice Mistrza Europy i Mistrza Polski zgłębiali tajemnice sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Efektem ich ciężkiej pracy są nie tylko nieocenione umiejętności nabyte podczas szkolenia, ale również zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie Technikum Hotelarskiego z pomocą pana Pawła Sztenderskiego nauczyli się sprawnie posługiwać się profesjonalnymi narzędziami takimi jak nóż tajski, nóż prosty, nóż w kształcie „U”          i „V”- dłutko. Dzięki poznanym technikom młodzież wykonała misterne kompozycje, między innymi: kalie z kopru włoskiego, szyszki z papryczki, róże z marchewki, kwiaty geometryczne na melonie czy motyw róży na arbuzie.

Projekt „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

                                                                                                                        Anna Kuryłowicz,