Aktualności z życia szkoły

SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

16 czerwca 2023 r. odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych, którego celem było promowanie języków nauczanych w szkole: angielskiego i niemieckiego, zachęcenie do ich nauki oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w codziennym życiu. Szkolna impreza odbyła się na sali gimnastycznej, która udekorowana została wykonanymi przez uczniów, flagami oraz plakatami przedstawiającymi różnorodną tematykę związaną z kulturą, historią i tradycją krajów objętych angielskim i niemieckim obszarem językowym.

Program artystyczny rozpoczął się od zaprezentowania krótkiej sztuki teatralnej w języku angielskim pt.’Cell Phone Zombies” autorstwa D.M. Larsona, Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 1-4 pod kierunkiem pani Iwony Łukaszewicz miało na celu zwrócenie uwagi uczniów na powszechny w dzisiejszych czasach problem uzależnienia od telefonów komórkowych.

Uczniowie pod kierunkiem pani Darii Hurbik i  pani Agnieszki Temkowicz przygotowali prezentacje multimedialne przybliżające uczniom kulturę i tradycję mieszkańców krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Po obejrzeniu prezentacji dwóch reprezentantów każdej z klas stanęło do rywalizacji w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: I LO,  Karolina Jama, Dawid Grzywa

II miejsce: III TB, Bartosz Sawczuk, Radosław Szymański

III miejsce: I TB Szymon Michalski, Bartosz Jama

                   II TH Weronika Kieras, Emilia Smagło

                   II TB Bartosz Zieliński, Wiktor Rybarczyk

Podczas obchodów Szkolnego Dnia Języków Obcych można było również skosztować typowych potraw kuchni wywodzącej się z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, takich jak m.in. Stany Zjednoczone, Malta, Indie, Niemcy, Austria. W ramach konkursu kulinarnego każda klasa przygotowała pięknie udekorowane stoisko z samodzielnie sporządzonymi smakołykami charakterystycznymi dla kuchni wybranego wcześniej kraju anglo- lub niemieckojęzycznego. Każdy mógł skosztować przygotowanych dań, a pieniądze zebrane z  ich sprzedaży przeznaczone zostaną dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Jarząb dokonało oceny wszystkich stoisk i podkreślając wyrównany wysoki poziom wszystkich stoisk  wyłoniło zwycięzców konkursu kulinarnego.

W konkursie kulinarnym:

I miejsce zajęła klasa ILO

II miejsce zajęła klasa II TH

III miejsce zajęła klasa I TH

Podczas degustacji potraw przygotowanych przez uczniów czas umilały nam występy wokalne  naszych uczniów. Anglojęzyczne piosenki zaśpiewali: Julia Majek z klasy I LO, Magdalena Waszkowska z klasy II LO, Klaudia Aftewicz i Daria Jurewicz z klasy IV TH, Krzysztof Tabor z klasy III TH

            Szkolny Dzień Języków Obcych był również okazją do ogłoszenia wyników Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego „Writing Competition”, oraz Szkolnego Konkursu Wokalnego „Love Songs”, którego organizatorkami były pani Iwona Łukaszewicz oraz pani Daria Hurbik. Konkurs „Writing Competition” to konkurs pisania po angielsku skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kamieńskiego oraz miasta Świnoujście. Zadaniem uczniów było napisanie pracy w języku angielskim na temat „A letter to My Homeland”. Otrzymaliśmy wiele prac konkursowych na bardzo wysokim poziomie w formie wierszy, listów, opowiadań.

Zwycięzcami konkursu „Writing Competition” zostali:

I miejsce: Natalia Przeor – Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu

II miejsce: Anna Chełstowska – Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie

III miejsce: Justyna Madej – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

Zachęcam do lektury prac konkursowych zwycięzców:

https://docs.google.com/document/d/1r4auI2a2dfnA0b1hZLQiJhLdknk4TiTmnIF4Z6sPTYE/edit?usp=sharing

W Szkolnym Konkursie Wokalnym „Love Songs” nagrodzeni zostali:

I miejsce: Krzysztof Tabor, klasa III TH

II miejsce: Klaudia Aftewicz i Daria Jurewicz, klasa IV TH

III miejsce: Karina Baderska, klasa IV LO

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym  w organizację dziękujemy za pomoc
w przygotowaniach, a także za wspólną zabawę.