Aktualności z życia szkoły

„Szukając siebie” – warsztaty interpersonalne z elementami arteterapii

3 czerwca  zakończyła się kolejna edycja trzydniowych zajęć warsztatowych, w których wzięła udział 12 – osobowa grupa młodzieży z klas pierwszych naszej szkoły. 

            Każdy dzień miał przypisany temat przewodni: uczucia i emocje; lęki i bariery w funkcjonowaniu  oraz  postawy wobec problemów społecznych  i budowanie swojego systemu wartości.  Uczestnicy grali w „Dixit” i „Grę w emocje” – rozwijając wyobraźnię  i walcząc ze swoimi schematami przypisanymi do obrazów próbowali wejść w świat przemyśleń, skojarzeń, emocji innych graczy. W „Pytakach” i „Emocjonalnych kalamburach” próbowali mierzyć się z trudnymi pytaniami i wyrażaniem własnych emocji. Dyskutowali nad oczekiwaniami społecznymi na różnych etapach rozwoju,  hierarchią wartości, barierami w relacjach interpersonalnych i aktualnymi problemami społecznymi. W części plastycznej poprzez ekspresję twórczą wyrażali różne stany emocjonalne, stworzyli kadry lęków oraz własne exlibrisy. Choć kryterium naboru nie były uzdolnienia plastyczne, powstały niesamowite prace malarskie i graficzne.

            Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach zadania: Przeciwdziałanie narkomanii na terenie gminy Wolin w 2019 r.,  realizowanego przez woliński oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii na zlecenie Burmistrza Wolina.

                                                                                               Katarzyna Strzelczyk