Aktualności z życia szkoły

„ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień”

Wszyscy wiemy jak trudno rozmawiać z młodzieżą o alkoholu czy narkotykach. Przekonać, że picie alkoholu czy palenie papierosów może negatywnie wpływać na zdrowie nie tylko ich ale również na zdrowie ich dzieci, o których jeszcze nawet nie myślą.

W naszej szkole po raz czwarty realizowany był w klasach I program edukacyjny „ ARS, czyli jak dbać o miłość?”. W każdej klasie pierwszej na realizację programu przeznaczono po 6 godzin lekcyjnych.

Podczas realizacji programu młodzież pozyskała wiedzę nt. kształtowania zdrowego stylu życia, co pozwoli zwiększyć dystans do używania alkoholu, tytoniu, narkotyków, jak pielęgnować miłość i podejmować w życiu ważne decyzje.