Aktualności z życia szkoły

UCZENNICE TECHNIKUM HOTELARSKIEGO UCZESTNICZYŁY W KURSIE SENSORYCZNYM

W związku z założeniami projektu  „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi” 22 i 23 kwietnia br. odbył się kurs sensoryczny poprowadzony przez Mistrza Polski Baristów Pana Marcina Rusnarczyka.

Uczennice na kursie dowiedziały się, czym jest analiza sensoryczna jako dyscyplina naukowa oraz jakie organy człowieka są odpowiedzialne za czucie smaku i aromatu, jak działają i jak je rozróżnić. Poznały w trakcie kursu pięć podstawowych smaków oraz podstawowe grupy aromatów obecne w kawie, jak definiuje się cechy sensoryczne kawy takie jak: body, mouthfeel czy flavour w zaparzonej kawie oraz zapoznały się z procedurą, celem i standardami profesjonalnego cuppingu. Poznały różnice między obiektywną i subiektywną oceną kawy oraz jaki jest cel pracy panelu sensorycznego i jakich kompetencji wymaga się od jego członków. W trakcie kursu analizowały cechy sensoryczne kawy jak : cierpkość, body, słodycz.

Umiejętności i wiedza nabyte podczas kursu zostały potwierdzone certyfikatem.

                                                                                                               Anna Kuryłowicz