Aktualności z życia szkoły

Uczniowie klasy II i III Technikum Budowlanego uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Szczecińskich BUD-GRYF

W dniu 15 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II i III Technikum Budowlanego uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Szczecińskich BUD-GRYF na których swoje materiały budowlane, systemy grzewcze, urządzenia i sprzęt budowlany prezentowało ponad 120 wystawców. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się nowości w wyrobach budowlanych, tj.: podłogowe lub ścienne maty grzewcze zasilane elektryczne do ogrzewania pomieszczeń z możliwością zasilania bateriami słonecznymi; tynki szlifowane bezpyłowo; sprzęt budowlany – podnośniki, wózki widłowe; gotowe ściany i połacie dachowe z izolacją piankową do zastosowania m.in. w budownictwie jednorodzinnym; betonowe nawierzchnie imitujące drewno; wielokomorowa stolarka okienna o wysokim współczynniku izolacji cieplnej i wiele innych. Uczniowie na targach  m.in. mogli zapoznać się z próbkami materiałów, gotowymi instalacjami, konstrukcjami i prezentacjami w jaki sposób dany produkt działa.

dsc_0242