Aktualności z życia szkoły

UCZNIOWIE KLASY I TECHNIKUM Z WIZYTĄ W HOTELU RADISSON BLU W SZCZECINIE.

16 listopada 2017 r. uczniowie I klasy Technikum, kształcącym w zawodzie technik hotelarstwa, mieli okazję zapoznać się z tajnikami zawodu hotelarza w ramach wycieczki zawodoznawczej do Hotelu Radisson Blu **** w Szczecinie. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Gogulskiej uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania poszczególnych działów organizacyjnych obiektu, min: recepcji, pionu gastronomicznego, pionu pobytowego, pionu wielofunkcyjnego. Na początku szef kuchni oprowadził młodzież po całym zapleczu kuchennym i magazynowym, przekazując informacje o zasadach organizacji pracy działu gastronomicznego oraz pokazał uczniom restaurację Europa Restaurant & Cafe, w której serwowane są śniadania bufetowe, szybkie lunche i wykwintne kolacje. Następnie pani Małgorzata Gogulska – Kierownik działu personalnego pokazała uczniom centrum konferencyjno-bankietowe, składające się z wielu sal wielofunkcyjnych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, w których organizowane są różnego rodzaju eventy. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie i aranżacje sal w zależności od rodzaju organizowanej imprezy. Kolejnym etapem wizyty w hotelu był pion pobytowy, gdzie zaprezentowano uczniom poszczególne rodzaje jednostek mieszkalnych Hotelu Radisson Blu min: pokoje standardowe, pokój Superior, pokój klasy Biznes oraz apartament. Szczególną ciekawość uczniów wzbudziła tablica z imionami i nazwiskami gości V.I.P. w hotelu, znanych ze świata kultury, sportu i muzyki. Celem tej wizyty było poznanie organizacji i technik pracy w obiekcie hotelarskim ze szczególnym uwzględnieniem pracy działu gastronomicznego, centrum biznesowego, recepcji oraz służby pięter. Ponadto uczniowie zapoznali się ze standardami obsługi, wyposażenia oraz usługami, które świadczy hotel.

Agnieszka Temkowicz