Aktualności z życia szkoły

Uczymy się aktywnie.

Dzięki uprzejmości Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, uczniowie naszej szkoły  odbywają cyklicznie  lekcje geografii  w salach muzealnych. Na zajęciach młodzież zapoznawała się z dziejami i kulturą materialną Wolina oraz gospodarką mieszkańców i najstarszymi śladami pobytu człowieka na wyspie .Zobaczyła kolekcje kopii map z XVII wieku, a także zapoznała się z najnowszą historią naszego miasta. Celem takich lekcji jest rozszerzanie wiedzy z zakresu kultury, położenia oraz historii naszej miejscowości, rozwijanie aktywności, kształtowanie tożsamości lokalnej oraz właściwej postawy społecznej.

                                                                                                                     Elżbieta Chocian

dsc_0159 dsc_0157 dsc_0155 dsc_0153 dsc_0152 dsc_0151-2 dsc_0151-1 dsc_0150-1